akcesoria do pizzerii

Zadbanie o wyposażenie pizzerii jest niełatwym wyzwaniem. Sam sprzęt nie jest tani, ale oprócz ceny należy zwrócić uwagę także na jakość. Najważniejszą funkcję pełni oczywiście piec. Do wyboru mamy ich bardzo wiele, a ceny wahają się od 2.000 zł do 12.000 zł w zależności od wielkości, jakości oraz funkcji. Piec – choć najważniejszy w wyposażeniu – nie jest jedyną istotną rzeczą. Akcesoria do pizzerii również pełnią bardzo ważną funkcję. W tej kategorii potrzebne nam będą takie rzeczy jak szczotka do czyszczenia pieca czy łopata do wyciągania z niego pizzy, kiedy jest rozgrzany.

akcesoria do pizzerii

Konieczna będzie również blacha lub siatka do pieczenia oraz radełko do cięcia pizzy. Pojemnik na gotowe ciasto oraz deska ze specjalnymi zagłębieniami, dzięki którym położona pizza będzie podzielona na równe kawałki, także są przydatnymi akcesoriami. W pizzerii nie powinno zabraknąć miksera spiralnego, który jest niezbędny do tworzenia ciasta na pizzę. Pomaga on również przy robieniu ciasta na pierogi. Jego cena waha się od ok. 2000 zł do ok. 8000 zł – w zależności od jakości sprzętu.

To, co na pewno przyda się w takiej restauracji to wałkowniki, bardzo ułatwiające pracę. Pizzeria jest miejscem, w którym do pracy niezbędny jest stół chłodniczy. Jego cena zależna jest od jakości oraz wielkości, którą należy dopasować do powierzchni lokalu. Przydatne funkcje takiego stołu to automatyczne odmrażanie oraz posiadanie wewnętrznego wentylatora. Jeżeli właściciel pizzerii planuje zaoferować klientom dowóz do domu, powinien on zaopatrzyć się w specjalną torbę, która będzie odporna na zniszczenia, trzymając przy tym ciepło. W przypadku tego produktu, mamy do wyboru różne rozmiary. Standardowo taka torba powinna mieścić ok 4 pizz. Wyżej wymienione sprzęty oraz akcesoria wystarczą już do wyposażenia pizzerii.