Permen jest suplementem diety dostępnym w aptekach bez recepty. Producenci zapewniają o jego naturalnym składzie i skuteczności przy regularnym stosowaniu. To samo dotyczy wielu innych producentów tego typu suplementów, a jest ich na naszym rynku naprawdę dosyć dużo. Zwróćmy uwagę na fakt, iż zaburzenia erekcji mogą mieć swoją przyczynę psychogenną – lęk, neurogenną – choroba Parkinsona itp, naczyniową, hormonalną, albo też nieznaną.

Podłożem większości zaburzeń erekcji są problemy zdrowotne takie jak wysokie ciśnienie, cukrzyca lub też wysoki poziom cholesterolu. Czynniki psychiczne, zwłaszcza u mężczyzn to tylko 20 % – zanik pewności siebie , depresja oraz stres.  Na brak efektów w życiu seksualnym wpływa również zły styl życia. Chodzi przede wszystkim o znikomą aktywność fizyczną i używki – alkohol, tytoń.

Permen albo też jego odpowiednik, czyli Manforte zawierają składniki, które mają mieć pozytywny wpływ na podniecenie seksualne np. żeń-szeń koreański. Dodatkowo usprawniają one pracę serca tak jak jest w przypadku buzdyganeku ziemego. L-argina podnosi poziom tlenku azotu dzięki czemu możliwy jest swobodny dopływ kwi do narządów płciowych, w rezultacie czego zwiększa się wrażliwość na bodźce. Z chemicznych składników mamy do czynienia m.in ze sproszkowanych wyciągiem z owoców żurawiny.

Istnieje kilka niepożądanych działań po regularnym stosowaniu Permenu tj. nerwowość, bóle głowy, arytmia itp. Warto obserwować czy nie występuje arytmia oraz wzrostu ciśnienia krwi. Przed rozpoczęciem „kuracji” należy skonsultować się z seksuologiem, który doradzi jakie suplementy diety, dla każdego indywidualnego przypadku będą najlepsze..