pościel dla dziecka

Każdy rodzic zrobi wiele dla swojego dziecka, w szerokim tego słowa znaczeniu. Począwszy od spraw związanych ze zdrowiem i rozwojem swojej pociechy, po spełnianie wszelkiego rodzaju zachcianek i marzeń swojego dziecka, często kosztem własnych przyjemności. Tak postępujemy każdego dnia – my rodzice. Nie mówiąc o sprawach oczywistych, czyli takich, które są niezbędne dla zdrowia i rozwoju dzieci.

Jedną z podstawowych jest wypoczynek nocny. Wielu rodziców wie, iż pościel dla dzieci, a więc prześcieradełka, powłoki na kołderki dziecięce i poszewki na poduszki, winne być jak najbardziej przyjazne dla naszych pociech. Przy czym kołderki dziecięce powinny być wykonana z odpowiedniego tworzywa, by sprawiały wrażenie miłych w dotyku, lekkich, a jednocześnie ciepłych.  Cała zewnętrzna pościel dla dzieci najlepiej, gdy jest kolorowa. Gdyż to właśnie kolory i wzory przyciągają najbardziej wzrok naszych maluchów. Takie same właściwości, a więc kolor i wzór potrafią rozbudzić wyobraźnię małego człowieka. Kolorowa pościel jest swojego rodzaju projektorem, czyli czymś, co projektuje w umyśle dziecka ciąg zdarzeń. W jego umyśle powstaje wtedy niczym film. Jednym słowem rozbudza wyobraźnię dziecka. Kołderki dziecięce np. z motywem lasu, postaci z bajek, zielonej łąki – wpływają niesamowicie na młody umysł, rozbudzając wszystkie pokłady wyobraźni. A późniejszy sen dopisuje ciąg dalszy.

Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by pościel dla najmłodszych nie posiadała ciemnych, w odbiorze niemiłych dla dziecka kolorów, czy strasznych motywów. Taki kolor i wzór spowoduje powstanie w umyśle dziecka myśli, których się będzie bało. A tym samym długo nie sprowadzi snu. A gdy już go sprowadzi będzie on (być może) dla dziecka horrorem. Taki sen nie przyniesie ulgi naszej pociesze. Wybudzi nie tylko dziecko, ale i rodzica.