Cegła stanowi jeden z najstarszych budulców, z jakich ludzie budowali swoje domy. Znano już ją w czasach starożytnych. W krajach Starożytnego Wschodu używana byłą już pięć tysięcy lat przed naszą erą. Na początku jej nie wypalano, lecz tylko suszono na słońcu. Dopiero około tysiąc lat później zaczęto wypalać glinianą cegłę, która to technika trwa do dziś.

Obecnie cegła jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Lecz w dwudziestym pierwszym wieku mamy znacznie lepsze technologie produkcji cegły. Pozwalające uzyskać cegłę nie tylko odporną, ładnie się prezentującą, ale także bardziej ciepłą niż ta produkowana dawniej Cegła pełna jest materiałem budowlanym najczęściej w kształcie prostokąta.

Może posiadać różne wymiary, jak i grubość. Jest formowana z gliny, piasku, wapna,cementu. Następnie cegła jest suszona i wypalana. Dzięki temu posiada wiele zalet. Jest odporna na urazy mechaniczne. Jest też odporna na różne warunki atmosferyczne od spiekoty, po tęgi mróz, a także deszcz. Cegła zewnętrzna służy do wznoszenia ścian, budowania murów, słupów, a także do budowy fundamentów.

Spośród licznych gatunków cegły warta polecenia jest cegła drążona klinkierowa. Jest to cegła uniwersalna. Można z niej wykonywać różnego rodzaju elewacje, budować mniejszą i większą architekturę zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. A nawet budować z niej ogrodzenia. Posiada ona bardzo dużo cennych właściwości. Przede wszystkim jest wytrzymała i pięknie się prezentująca. Trudno ją zabrudzić, a zabrudzona jest łatwa do czyszczenia.

Każda budowla wykonana z cegły klinkierowej posiada ekskluzywny wygląd, czym dodaje szyku budynkowi i całemu obejściu. Wykonana z niej elewacja wygląda naturalnie i elegancko. Dodatkowym plusem jest to, że można ją nabyć w różnych kolorach i odcieniach.

Więcej na: http://www.lode.pl