Wyjazd na urlop to dla każdego z nas jeden z ważniejszych punktów całego roku. Z niecierpliwością wyczekujemy dnia, kiedy ostatni raz na najbliższe dwa tygodnie zamkniemy za sobą drzwi biura czy też bramę zakładową i wyjedziemy z rodziną na długo wyczekiwany urlop. Obecnie jednak, przez wzgląd na problemy ogólnoświatowe, związane z pandemią koronawirusa, niestety, wyjazdy urlopowe zostały czasowo wstrzymane. W wielu przypadkach będziemy także musieli zrezygnować z wyjazdów zagranicznych. Obecnie co prawda obostrzenia w większości przypadków zostają zdejmowane, niemniej jednak w dalszym ciągu, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wyjazd na urlop w kraju. Wobec tego tez, może warto zafundować sobie górski relaks w Beskidach, naszych wspaniałych, jednych z piękniejszych gór.

Jak wykorzystać czas urlopu w Beskidach?

Przede wszystkim, warto tutaj podkreślić, iż wybierając się na urlop w góry, powinniśmy skupić się na tym, aby czas ten wykorzystać na aktywne formy wypoczynku. W górskich miejscowościach wypoczynkowych zaś, nie brakuje nam tego typu opcji. Zawsze na pod orędziu będziemy mieć następujące możliwości:

  • Wyprawy na okoliczne szczyty górskie – choć co prawda z Beskidach nie mamy do czynienia ze spektakularnie wysokimi szczytami, to jednak zdobycie kilku z nich w trakcie urlopu, będzie zawsze wspaniałą pamiątką na przyszłość.
  • Podróże okolicznymi trasami widokowymi – w Beskidach, znajdziemy mnóstwo, doskonale przygotowanych tras widokowych i krajoznawczych, z których rozpościerają się wspaniałe, zapierające wręcz dech w piersiach, widoki.
  • Wynajem rowerów górskich – znajdziemy także w Beskidach doskonale przygotowany trasy rowerowe i sporo wypożyczalni rowerów górskich.
  • Zwiedzanie okolicznych zabytków i skansenów – dzięki tej opcji będziemy mogli nieco bliżej poznać lokalne sztukę, kulturę oraz historię.

Oczywiście w ramach aktywności fizycznej, zawsze do naszej dyspozycji będzie jeszcze hotelowy basen, jacuzzi oraz sauny. Ostatecznie w wielu obiektach będziemy mogli skorzystać z zabiegów SPA. Wszystko po to, aby nasz górski relaks w Beskidach stał na jak najwyższym poziomie.

Koszty wyjazdu na górski relaks w Beskidach.

Jeśli chodzi o koszty tego typu urlopowego wyjazdu, to nie muszą one wcale należeć do wyjątkowo wysokich. W wielu przypadkach, noclegi będziemy w stanie wykupić już od 100 PLN/osoba, co jest przyzwoitą stawką jak na obecne realia. Do tego dochodzą koszty wejść do muzeów, skansenów, czy też wypożyczania rowerów górskich. Oczywiście w wielu przypadkach osobno musimy liczyć sobie wyżywienie, które w górach może być dość kosztowne. Wystarczy jednakże wybrać się do lokalnych karczm, aby zjeść lokalne przysmaki kulinarne, w bardziej przyzwoitych cenach niż w hotelowej restauracji.

Generalnie rzecz więc ujmując, wyjazd tego typu na górski relaks w Beskidach, nie musi być wcale nadmiernie kosztowny. W większości przypadków koszty będą nawet niższe, niż gdybyśmy zdecydowali się na zagraniczny urlop. Dlatego też, warto skorzystać z takiej oferty. Tym bardziej, iż dzięki temu, wpływamy korzystnie na podnoszenie się lokalnej, krajowej gospodarski po jej nieoczekiwanym zatrzymanie ze względu na pandemię koronawirusa.