Apteka czy drogeria? Do którego sklepu udać się chcąc kupić konkretny produkt? Na początek należy przede wszystkim wyjaśnić, jakie są między nimi różnice i co możemy w nich dostać. Apteka zajmuje się przede wszystkim sprzedażą leków (na receptę oraz tych bez recepty), środków higienicznych (opatrunków, plastrów), sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz dermokosmetyków.

Warto wiedzieć, że dermokosmetyki to profesjonalne apteczne kosmetyki produkowane przez renomowane firmy, które są przeznaczone do pielęgnacji zarówno zdrowej, jak i problematycznej cery. Bardzo wiele aptek oferuje również przygotowywanie leków recepturowych, które zostały zlecone przez lekarza pacjentowi do wykupienia. Dosyć istotną różnicą pomiędzy apteką i drogerią jest przede wszystkim fakt, iż pracownikiem apteki może zostać wyłącznie osoba, która ukończyła specjalistyczne studia wyższe, natomiast w drogerii może pracować każdy, kto potrafi obsługiwać kasę fiskalną i w łatwy sposób nawiązuje kontakty z innymi ludźmi.

19477660153_d5f2c168c4_h

Dzięki postępowi technologicznemu chcąc zakupić przykładowo tabletki przeciwbólowe, zioła czy jakieś witaminy nie musimy wychodzić z domu. W ostatnim czasie powstało wiele internetowych aptek jak np. zikoapteka, dzięki którym bez wychodzenia z domu możemy zamówić to, czego potrzebujemy. Nasze zamówienie dotrze do nas kurierem lub będzie do odebrania w najbliższej aptece.

Często zdarza się tak, że wybierając się do apteki po konkretną rzecz, okazuje się, że nie ma jej na stanie. W przypadku apteki internetowej składane przez nas zamówienie podlega weryfikacji i po kilku minutach otrzymujemy informację czy dany lek jest dostępny lub nie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla osób zabieganych, które nie mają czasu jeździć od apteki do apteki w poszukiwaniu tego, co jest mu w danej chwili niezbędne.

19910653200_fb3fc003e4_h

Natomiast jeżeli chodzi o drogerię, to jest ona placówką handlową, w której możemy zakupić przede wszystkim wszelkiego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, ciała i włosów (kremy, balsamy, żele, szampony), produkty do makijażu (kredki, cienie, tusze, szminki, lakiery do paznokci), artykuły gospodarstwa domowego (płyny, proszki), środki higieniczne, perfumy i dezodoranty, a nawet żywność.

W ostatnim czasie bardzo modne stało się łączenie w jednym lokalu apteki, drogerii i perfumerii. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, widoczne przede wszystkim w dużych centrach handlowych. Dzięki temu potrzebując zarówno jakiś lek na receptę oraz przykładowo lakier do paznokci, nie musimy wybierać się do każdej z tych placówek osobno.