apartament

Mieszkanie w wielkim mieście wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z kilkupiętrowymi blokami, w których mieszka czasami nawet kilkaset osób i trudno jest mówić o jakiejkolwiek prywatności czy wygodzie. Tymczasem, jeżeli ktoś ma ku temu odpowiednie fundusze, blok wcale nie musi być jedynym miejscem, na które jest skazany. Wiele osób decyduje się bowiem na zamieszkanie w apartamentach – niekoniecznie tych położonych w wysokich budynkach, gdzie mieszkań jest kilkadziesiąt. Bywają bowiem również apartamenty na sprzedaż w innych miejscach oraz o innym charakterze.

Apartamenty kojarzą nam się przede wszystkim z wysokimi budynkami w centrum miasta, które stanowią praktycznie miasto w mieście – da się w nich znaleźć siłownię, klub fitness, restaurację, a nierzadko również salon SPA. Tymczasem apartamenty na sprzedaż w tak dużym mieście, jak Kraków, to również budynki niskie, jedno czy dwupoziomowe, czy stare zabytkowe budynki mieszkalne, odnowione przez administratora. Świetnie nadadzą się one dla osób, które oczekują wysokiego standardu życia, ale jednocześnie nie zależy im na licznym sąsiedztwie czy rozmaitych, nowoczesnych udogodnieniach. Takie mieszkania możemy łatwo znaleźć korzystając z Google i wpisując takie hasła jak „angel city Kraków” czy „angel plaza Kraków„.

Szczególnie oblegane ostatnimi czasy są apartamenty w zabytkowych kamienicach, które stają się synonimem luksusu, ale również elegancji i dobrego stylu. Są to zwykle odnowione budynki mieszkalne z wcześniejszych wieków, które leżą w centrum Starego Miasta. Wokół jest wiele ciekawych miejsc, do których można udać się na spotkanie z przyjaciółmi czy po prostu na spacer po skończonej pracy. Same apartamenty są wygodne, przestrzenne, ale również często stylizowane i całkowicie wyposażone przez sprzedającego. Mają to, czego brakuje w nowoczesnych budynkach – styl, swoistą „duszę”, zapewniają również przytulną atmosferę. Podobnie jest z apartamentami nowocześniejszymi, ale leżącymi nieco dalej centrum, w niskich budynkach – tam zwykle mieszkań jest bardzo niewiele, dom jest wolnostojący i podzielony np. na 4 czy 6 apartamentów. Jest to wygodna opcja dla osób, które po pracy chcą odpocząć od zgiełku miasta..