Wybraliście już kierunek Waszych tegorocznych wakacji? Ja tak, w tym roku postanowiłam odwiedzić Turcję, a dokładnie region miasta Anamur, które znajduje się w prowincji zwanej Mersin. Samo Anamur nie posiada licznych zabytków, jednak zlokalizowane są tam dwa bardzo ważne elementy architektury starożytnego Anamurionu.

Pierwszym z nich jest Zamek Anamur (Mamure Kalesi) – rekomenduje go 100 % zwiedzających, z wielu przewodników wiem, że jest jednym z najpiękniejszych zamków w tamtejszych regionach, dlatego chce go zobaczyć na własne oczy.

Dawno temu służył on jako olbrzymi bastion piratów, później w jego posiadanie wszedł król Armenii, ostatecznie przejęli go w końcu Osmanowie. Obecnie zamek został odnowiony i przyjmuje rzesze turystów- warto mieć ze sobą latarkę gdyż w niektórych przejściach czy komnatach może być dosyć mrocznie. Największe wrażenie zdecydowanie wywołują ogromne mury obronne i panorama rozciągająca się z murów obiektu.

Na drugim miejscu wśród polecanych atrakcji znajduję się Anemurium Antieke Stad, czyli także starożytne ruiny, wyglądające jak pozostałości niesamowitych amfiteatrów na świeżym powietrzu. To coś dla mnie, nie lubię bezczynnego opalania się na hotelowym leżaku, uwielbiam zwiedzać, odkrywać nowe miejsca i poznawać tajemnice przeszłości.

Zdecydowałam się na samodzielną organizacje wyjazdu do Anamur, bilety lotnicze zarezerwowałam już w marcu, dlatego ceny były bardzo atrakcyjne i nie przekroczyły 500 zł

Ale nie każdy musi podróżować w ten sam sposób co ja, polskie biura podróży posiadają szeroką ofertę wycieczek do Turcji, czego przykładem jest lista ofert na stronie www.esky.pl. Ceny wakacji w turcji rozpoczynają się od 1800 zł, górnej granicy w zasadzie brak.

Podczas zwiedzania Turcji warto zobaczyć takie miejsce jak Antalya, Konya, Kapadocja, Góra Nemrut, Sanliurfa, Gaziantep, Anamur. Można skorzystać także z atrakcji w postaci lotu balonem nad Kapadocją, wizyty w Harran czy udział w „Nocy tureckiej”.

Ciekawym miejscem jest także miasto Okurcalar, kurort regionu Alanya, miejsce te charakteryzują ciepłe plaże, bajkowe krajobrazy oraz moc hoteli, w których możemy wynająć pokój. Zabytków nie ma tam zbyt wiele, tak naprawdę jedyne rozrywki to głównie wypoczynek oraz wszelkiego rodzaju sporty wodne. Do atrakcji możemy doliczyć Aquapark, Rynek (bazar) i świątynie która znajduje się w tamtym mieście.

Obecnie najtańsze hotele w Okurcalar to między innymi: Hotel Ganita Holiday Club – 5 gwiazdek, 7 dni , oferta all inclusive za 1766 złotych, Hotel Akin Paradise – 4 gwiazdki, 7 dni, all inclusive za 1818 złotych, oferta last minute Hotel Gypsophila Holiday Village – 5 gwiazdek, 7 dni, all inclusive za 1823 zł

Martyna – blog centrumhoteli.pl.