Chyba nie ma na świecie takiej osoby, która nie przepadałaby za słodyczami. Batoniki, czekolady i cukierki to coś, co lubimy najbardziej. Jednak zjedzenie takiego wafelka nie przyniesie nam nic dobrego, a może skutkować nadprogramowymi kilogramami. Zamiast tego przygotujmy więc swoje własne, zdrowe słodycze. Jak je wykonać?

Po pierwsze, zadbajmy o to, aby w naszym domu nigdy nie zabrakło płatków owsianych. Dzięki nim możemy przygotować naprawdę wiele, smacznych i przede wszystkim zdrowych potraw. Nie musi to być wcale zwykła owsianka. Z płatków owsianych spokojnie stworzymy np. słodkie placuszki.

Wystarczy, że dodamy do nich jajko, mleko, odrobinę naturalnego kakao i cukier kokosowy. Do takiej masy możemy dołączyć dowolne, zdrowe dodatki. Świetnie sprawdzą się np. suszone owoce. Możemy użyć np. żurawiny lub rodzynek. Jeśli chcemy podkreślić smak naszych placków, dodajmy do nich również odrobinę cynamonu. Dzięki temu zyskają one lekko korzenny, słodki posmak.

Całą masę wylejmy po prostu na patelnię. Oczywiście wcześniej musimy na nią nałożyć olej kokosowy. Dzięki temu masa nie będzie nam przywierać. Odczekajmy później kilkanaście sekund i przewróćmy placki na drugą stronę. Przysmażajmy je według własnych upodobań kulinarnych. W końcu każdy z nas ma inne preferencje, a to nam ma smakować nasze własne danie. Gdy już placki apetycznie się zarumienią, wyłóżmy je na talerz.

Następnie możemy je czymś ozdobić. W tej roli świetnie sprawdzi się m.in. cukier puder. Jeśli wolimy zdrowszą wersję, połóżmy na placki odrobinę jogurtu naturalnego, a na nim ułóżmy różne owoce lub orzechy. Takie placki będą znakomitym początkiem całego dnia, dlatego spokojnie możemy je spożyć np. na śniadanie. Dodadzą nam one mnóstwo energii oraz siły, dzięki czemu jeszcze lepiej przeżyjemy cały swój dzień.