Zastosowanie spiruliny w kosmetyce

mikroalgi - spirulina

Zbawienny wpływ spiruliny na organizm człowieka jest powszechnie znany, nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że algi morskie to nie tylko suplementy diety. Te niepozorne rośliny znajdują także szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. W jaki sposób spirulina wpływa na naszą skórę i czy rzeczywiście można potwierdzić jej niezwykłą skuteczność? Sprawdźmy to.

NATURALNE ŹRÓDŁO SKŁADNIKÓW REGENERUJĄCYCH

Mikroalgi i kosmetyka są ze sobą związane już od bardzo dawna. Maski algowe stosowane były już w czasach starożytnych a ich niezwykłe właściwości doceniane są także dzisiaj. Z czego wynika ten fenomen? Odpowiedzi na to pytanie można udzielić jednym słowem, jakim jest skuteczność, jednak niezwykły wpływ spiruliny na poprawę zdrowia skóry, zasługuje na znacznie szersze omówienie.
Kosmetyki oparte na algach morskich charakteryzują się niezwykłą wchłanialnością, co wynika ze składu chemicznego ich plazmy, który jest bardzo zbliżony do składu plazmy człowieka. Dodając do tego fakt, że spirulina jest niezwykle bogatym źródłem naturalnych substancji odżywczych, otrzymujemy kosmetyk idealny. Wysoka zawartość minerałów i aminokwasów dogłębnie odżywia naszą skórę, przyspieszając zachodzące w niej procesy regeneracji, odnowy i gojenia.

JAK DZIAŁA SPIRULINA?

Dzięki wysokiej zawartości aminokwasów, witamin i minerałów, spirulina wpływa na poprawę napięcia skóry, wzmacnianie struktury włókien elastyny i kolagenu oraz na stymulację procesu odtwarzania białek skóry. Wszystko to sprawia, że spirulina wykazuje niezwykłe właściwości przeciwzmarszczkowe. To jednak jeszcze nie wszystko – mikroalgi wykazują także niezwykle intensywne działanie nawilżające, nawet w głębokich partiach skóry a dzięki regulacji wydzielania sebum, wpływają na zmniejszenie jej przetłuszczania, co z kolei ogranicza skłonność do powstawania zmian skórnych w postaci trądziku i zaskórniaków. Spirulina wzmacnia także płaszcz wodno – lipowy skóry, który stanowi jej naturalną barierę ochronną przed szkodliwym wpływem środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *