ekstrakt z pestek winogron

Choroby układu krwionośnego stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia. Każdego roku więcej osób umiera z powodu zawału serca, a coraz więcej pacjentów skarży się na zbyt wysokie ciśnienie krwi. Dlatego warto poznać skuteczne metody profilaktyki tego typu schorzeń.

Od lat znany jest pozytywny wpływ, który wykazuje ekstrakt z pestek winogron, na działanie całego układu krwionośnego. Substancje, znajdujące się w tym ekstrakcie, powodują między innymi wzmocnienie i zwiększenie elastyczności naczyń krwionośnych. Dzięki zminimalizowaniu kruchości naczyń włosowatych ekstrakt OPC skutecznie zapobiega mikrowylewom podskórnym. Jednocześnie zmniejsza lepkość krwi, co wpływa na poprawienie jej przepływu. W ten sposób zmniejsza się ryzyko choroby niedokrwiennej serca oraz mózgu. Ograniczenie objawów niewydolności żylnej pomaga również w profilaktyce zakrzepów oraz żylaków.

Ekstrakt z pestek winogron należy do środków, które pozwalają na skuteczne obniżanie poziomu cholesterolu we krwi. Jest to oczywiście najlepszy sposób na obniżenie ciśnienia oraz na zapobieganie rozwojowi miażdżycy. Dlatego dzięki systematycznemu przyjmowaniu ekstraktu OPC można zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich niezwykle groźnych schorzeń jak zawał serca.

Działanie substancji znajdujących się w pestkach winogron zostało potwierdzone przez liczne badania naukowe, które są prowadzone od wielu lat. Pokazują one, że ekstrakt z pestek winogron wykazuje także wiele innych właściwości. Coraz częściej uznaje się między innymi, że może stać się skutecznym elementem profilaktyki chorób nowotworowych. Dlatego warto zainteresować się suplementami diety, które zawierają tą substancję w swoim składzie.