Skuteczny marketing w Internecie

pozycjonowanie stron kraków

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą jako przedsiębiorca na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę jak istotną rolę w rozwoju twojego biznesu pełni marketing. Skuteczna reklama jest pożądane przez wszystkich przedsiębiorców. A gdzie w dzisiejszych czasach najlepiej się reklamować? Oczywiście,  w Internecie. Jakie są formy reklamy w sieci? Ile kosztują? Kto wykona dla nas zlecenia? O tym wszystkim w dalszej części artykułu.

W skutecznej reklamie w Internecie pomoże nam każda dobra agencja interaktywna, czyli agencja reklamowa specjalizująca się właśnie w reklamie w sieci. Jak taką agencje interaktywną najlepiej znaleźć? Ano, rzecz jasna, w sieci. Korzystając z wyszukiwarki Google wpiszmy przykładowo „pozycjonowanie stron Kraków” lub „agencja interaktywna Wrocław” i poszukajmy kto aktualnie jest na topie.

Zasadniczo wyróżniamy dwa kierunki reklamy w sieci. Jest to pozycjonowanie w wynikach naturalnych (szczegóły na www.mavengroup.pl/pozycjonowanie) oraz płatne reklamy PPC (pay per click) – przykładowo kampanie AdWords (więcej na www.mavengroup.pl/kampanie-adwords) lub inne kampanie w sieciach reklamowych. Jeśli chodzi o pozycjonowanie jest to proces długotrwały. Zazwyczaj wprowadzenie danej frazy do TOP10 (czyli na pierwszą stronę wyników wyszukiwania) trwa od 3 do 6 miesięcy, a czasem w przypadku dużej konkurencyjności nawet rok. Sytuacja ma się wręcz odwrotnie jeśli chodzi o kampanię AdWords, która jest gotowa do działania zaraz po skonfigurowaniu. A teraz jedno z najważniejszych pytań – ile to kosztuje? Za około 600zł miesięcznie można już poprowadzić profesjonalną kampanię obejmującą pozycjonowanie i AdWords. Oczywiście im większy budżet tym większe możliwości.

W dzisiejszych czasach bez reklamowania się w Internecie bardzo trudno zaistnieć na rynku. W sieci bowiem szukamy dziś niemal wszystkiego. Dlatego warto rozejrzeć się za dobrą agencją interaktywną i czym prędzej rozpocząć kampanię reklamową w Internecie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *