Rynek mieszkaniowy w Krakowie

Kto by nie chciał mieszkać w Krakowie? Miasto zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne. Świetnie rozwinięte komunikacyjnie, gospodarczo i usługowo. Silny ośrodek akademicki. Miejsce niezliczonej ilości wydarzeń kulturalnych zamieszkałe przez blisko 800 000 osób. Przez niektórych nazywany „polską stolicą rozrywki”.

Nic dziwnego, że nowe mieszkania, Kraków  jako drugie pod względem powierzchni miasto w Polsce, oferuje w bardzo dużych ilościach. Warto zwrócić uwagę, że możliwości w zakresie terenów mieszkalnych są tutaj całkiem spore. Z tego i wielu innych powodów rynek nieruchomości rozwija się prężnie i i jest bardzo zróżnicowany. Oferty sprzedaży mieszkań obejmują zarówno klimatyczne okolice Starego Miasta, jak i rozwijające się obrzeża, np. Podgórze lub Czyżyn. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z powierzchniami mieszkalnymi pochodzącymi z rynku wtórnego. Wysoko stropowe pomieszczenia w starych kamienicach bywają bardzo dobrze utrzymane i odznaczają się niepowtarzalnym klimatem. Atmosfera i lokalizacja idealna dla osób, które lubią miejsca tętniące życiem.

Zielone tereny dzielnic peryferyjnych natomiast zabudowują się coraz bardziej, aby dostarczyć przyszłym rezydentom możliwości spokojnego wypoczynku i miejsca zamieszkania o europejskich standardach. Funkcjonalne osiedla powstają szybko i cieszą się zainteresowaniem wśród krakowskiej ludności, szczególnie tej w młodym wieku. Wyposażone często w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, strzeżone i monitorowane, a także zaopatrzone w podstawowe i najpotrzebniejsze punkty usługowe, infrastrukturę rekreacyjną oraz placówki wszelkiego rodzaju. Projekty osiedli uwzględniają zarówno odpowiednią komunikację z centrum Krakowa, wspólne przestrzenie pomagające w integracji sąsiedzkiej, a także rozwiązania energooszczędne i przyjazne środowisku.

Należy zauważyć, że mieszkania w Krakowie sprzedaje się w tak dużych ilościach, iż znalazł się on na drugiej pozycji pod względem właśnie sprzedaży mieszkań w Polsce, co świadczyć może o ich różnorodności, funkcjonalności i wygodzie..

2 Responses to Rynek mieszkaniowy w Krakowie

  1. Mateusz pisze:

    Fakt, nowych mieszkań w Krakowie jest multum, ale również wybór deweloperów jest naprawdę spory. Osobiście miałem do czynienia z SM Salwator i muszę przyznać, że współpraca była bardzo udana, a samego dewelopera serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym. Przede wszystkim przez wzgląd na dobrą jakość wykonanych prac budowlanych, stosunkowo niewysoką cenę, terminowość i wyjątkowo miłą obsługę od momentu pierwszej wizyty w biurze aż do odbioru mieszkania. Według mnie SM Salwator to dobry deweloper, polecam.

  2. Przemek pisze:

    Czytając komentarz Mateusza mam wrażenie, że sam go napisałem:) Przejawiam dokładnie takie same odczucia. Porządnie wykończone mieszkanie, czytaj równe i gładkie ściany, dużo gniazdek elektrycznych, instalacje wykonane w sposób prawidłowy, bardzo solidne drzwi, sporych gabarytów balkon. Poza mieszkaniem, pochwalić można też wykonanie klatki schodowej, garażu czy zewnętrznej elewacji. Bardzo dobry i rzetelny deweloper!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *