Grzybowy totolotek

grzyby reishi

Szansę, że je odnajdziesz można porównać do wygrania głównej nagrody przewidzianej w grze losowej. Jednakże czytając ich opis oraz badając zdrowotne właściwości, dojdziemy do wniosku, że naprawdę stanowią one cenny skarb i mogą być w ten sposób porównywane. Grzyby witalne reishi cechuje trudna dostępność i bogactwo składników niezbędnych dla naszego organizmu.

Występuje sześć różnych barw tych grzybów, lecz to czerwoną odmianę najczęściej używa się w leczeniu naturalnym. Stosowane są w medycynie chińskiej już od ponad 2000 lat i uznawane przez Azjatów za prawdziwy eliksir życia. Grzyby reishi bogate są w różnego rodzaju mikroskładniki, których potrzebuje organizm ludzki. Należą do nich: 16 typów aminokwasów, polisacharydy, proteiny, polipeptydy, witaminy, fosfor, cynk, żelazo i wapń. Przeciętnie, zalecane jest zażywanie 2 kapsułek z proszkiem w ciągu dnia – można ją otworzyć i rozpuścić w małej ilości zimnej wody. Nie należy jednak używać surowego, sproszkowanego reishi.

Nazywane są grzybkami długowieczności lub nieśmiertelności, ponieważ posiadają wiele istotnych dla ludzi minerałów. Rosnące reishi mogą być wykorzystywane bowiem w celach leczniczych ze względu na dużą zawartość polisacharydów, które utrzymują równowagę naszego organizmu, przedłużają jego żywotność i dodają energii. Z kolei takie składniki jak kumaryna, mannitol, sterole oraz kwasy ganodermowe sprzyjają poprawie stanu zdrowia przy takich dolegliwościach jak zmęczenie, stres, bezsenność, kaszel, nadpobudliwość, nadmierna senność, ale przede wszystkim przy schorzeniach – nadciśnieniu, cukrzycy oraz przy nowotworach złośliwych.

Reishi posiada również właściwości redukowania objawów choroby wysokogórskiej, alergii czy chronicznej żółtaczki typu B. Ich systematyczne zażywanie obniża poziom cholesterolu, cukru oraz trójglicerydów we krwi, jak również poprawia pracę serca w przypadkach niewydolności mięśnia sercowego. Mówi się także, że grzyby witalne korzystnie wpływają na różne elementy naszego systemu odpornościowego i stymulują go do jak najlepszej obrony. Można je stosować przy wszelkich objawach anemii, wszystkich dolegliwościach powiązanych z klimakterium oraz w celu uregulowania cyklu menstruacyjnego.

Ponadto, wyciąg z tych grzybów chroni skórę ludzką, opóźnia jej starzenie się i reguluje gospodarkę wodną, czyli zatrzymuje zawartość wody w organizmie na odpowiednim poziomie. Dodanie niewielkiej ilości reishi do kąpieli sprawia, że cera staje się gładsza i elastyczniejsza.

Reishi stosuje się przy wielu produktach – jest dostępny w charakterze artykułu spożywczego, ale także jako ważny składnik herbat ziołowych, syropów, tabletek czy nalewek. Jest zalecana praktycznie każdej osobie w celu wzmocnienia organizmu, jednak osoby uczulone na inne typy grzybów, powinny być ostrożne i nie spożywać także reishi przez dłuższy czas, a zażywający lekarstwa rozrzedzające krew, koniecznie muszą stosować je zgodnie z zaleceniami i pod kontrolą lekarza. Sekret odmładzającego działania grzybów witalnych to ich unikalny skład. Pomimo że obecnie w Polsce preparaty z reishi nie mają statusu leków, a w atlasach grzybów są sklasyfikowane jako grzyby niejadalne, wciąż odnotowują one wzrost popularności.

Więcej na temat grzybów reishi na http://grzyby-witalne.pl/reishi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *